У США в понеділок, 28 червня, відбулися перші слухання у справі передбачуваних "російських шпигунів", заарештованих у рамках спецоперації ФБР та американської контррозвідки.
Перед судом постали десятеро осіб, обвинувачені в роботі на іноземний уряд і відмиванні грошей, за що їм загрожує від п'яти до 20 років в'язниці, передає ИТАР-ТАСС.
Зокрема, у федеральному суді Манхеттена з'явилися Синтія і Річард Мерфі, Вікі Пелаес і Хуан Ласаро, а також Енна Чепмен. Аналогічні слухання відбулися і у федеральних судах інших міст - там перед судом постали Майкл Зоттолі і Патрісія Міллз, Дональд Ховард Хітфілд і Трейсі Лі Енн Фоулі, а також Михайло Семенко. Усім їм було відмовлено у звільненні під заставу.
Також у справі про "російських шпигунів" проходить Крістофер Р. Метсос. Його затримати не вдалося. Він, ймовірно, перебуває в бігах, і його звинувачують заочно.
Арешт передбачуваних шпигунів, які працювали, як стверджують у США, на Службу зовнішньої розвідки РФ (СЗР), став результатом багаторічної операції ФБР і контррозвідки. Досі затримати підозрюваних, що ретельно приховували свою діяльність, не вдавалося, проте нещодавно контррозвідники перехопили декілька повідомлень, що виходили нібито з Москви, адресованих впровадженим у США шпигунам.
Перехопивши переговори підозрюваних шпигунів, американські спецслужби вирішили провести арешти, визнавши, що тепер для цього достатньо підстав. "Докази у даній справі є переважними. Вони прості й переконливі", - цитує ИТАР-ТАСС помічника федерального прокурора США.
Як повідомлялося, заарештовані тривалий час жили в США, причому більшість з них - під виглядом подружніх пар. Як випливає з матеріалів справи, що опинилися в розпорядженні ЗМІ, основним завданням заарештованих розвідників було налагодження зв'язків серед впливових політиків США і вербування потенційно корисних американців.
За деякими відомостями, за більш ніж десять років проживання в США члени шпигунської мережі встановили тісний контакт з кількома видатними діячами США, серед яких неназваний політик-фінансист з Нью-Йорка, високопоставлений урядовець, вчений-ядерник та інші.
Тим часом американські ЗМІ описують деталі шпигунського скандалу. Зокрема, повідомляється, що заарештовані використовували азбуку Морзе, невидиме чорнило та інші трюки, більш відомі за детективами і художніми фільмами часів холодної війни.
Водночас, газета New York Times зазначає, що підозрюваним не було висунуто звинувачення у шпигунстві. Видання наголошує, що з оприлюднених матеріалів обвинувачення не зрозуміло, яку саме розвідувальну інформацію передавали заарештовані, і чи завдала їх діяльність будь-який збиток інтересам і безпеці США.
Джерело: Корреспондент.net
|