У Комітеті з питань науки і освіти науковці обговорили, яким має бути сучасний підручник з історії України. У заході взяли участь понад 70 вчених-істориків, авторів підручників з історичних дисциплін, педагогів-практиків, фахівців і експертів у цій галузі. Відзначаючи необхідність співробітництва з колегами-істориками з інших країн, науковці-історики, водночас, критично оцінили "ідею деяких російських політиків та високопосадовців щодо створення спільного (єдиного) підручника для України та Росії, яку намагається реалізувати нове керівництво Міністерства освіти і науки України".
Учасники засідання наголошували на надзвичайно великій ролі підручників з історії України в процесі соціалізації молоді, а в більш широкому плані - у розвитку історичної свідомості української нації. Вчені-історики акцентували увагу на тому, що потрібно "не переписувати підручники з історії, не нав´язувати підручниковим текстом пропагандизм та ідеологічно навантажені оцінки минулого тієї чи іншої політичної сили, а вдосконалювати підручники на основі досягнень вітчизняної історичної науки та з урахуванням думки головного користувача підручника - учня і студента".
Відзначаючи необхідність співробітництва з колегами-істориками з інших країн, науковці-історики, водночас, критично оцінили "ідею деяких російських політиків та високопосадовців щодо створення спільного (єдиного) підручника для України та Росії, яку намагається реалізувати нове керівництво Міністерства освіти і науки України".
Учасники "круглого столу" підтримали голову Комітету з питань науки і освіти Володимира Полохала, який у своєму виступі висловився за вдосконалення процедури фахової громадської експертизи, за вироблення критеріїв якості текстів, а також за необхідність внесення змін в чинне законодавство щодо забезпечення дієвих механізмів прозорого відкритого конкурсу програм, посібників і підручників з історії з тим, щоб вони відповідали як сучасному стану історичної науки, так і потребам суспільства.
В.Полохало наголосив, що "підручникотворенням з історії України мають займатися фахівці, а не політики і чиновники", а також зазначив, що "за підсумками обговорення будуть розроблені відповідні рекомендації, які будуть доопрацьовані учасниками круглого столу і надіслані всім гілкам влади".
Джерело: Zaxid.net
|