США обіцяють підтримку уряду і народу Киргизстану на шляху до демократії і процвітання.
США вітають мирне, впорядковане проведення конституційного референдуму, який пройшов 27 червня в Киргизстані, і звертають увагу на позитивну оцінку БДІПЛ ОБСЄ, яке похвалило тимчасовий уряд за організацію мирного процесу, який зробив можливою високу явку", - йдеться в заяві офіційного представника держдепартаменту США Філіпа Кроулі.
Кроулі від імені США закликав тимчасовий уряд і народ Киргизстану скористатися наданою можливістю для просування на шляху до стабільності, безпеки, демократії і процвітання.
"США, працюючи з міжнародною громадськістю і нашими партнерами, надасть необхідну підтримку та допомогу людям і уряду Киргизстану в цих зусиллях", - вказується в документі.
У свою чергу, Верховний представник Євросоюзу Кетрін Ештон в понеділок привітала проведення в Киргизстані референдуму з реформи конституції і заявила, що розглядає його як "важливий крок до відновлення конституційного порядку і демократичного процесу в країні".
"Це (проведення референдуму) свідчить про стійкість громадян Киргизстану і їх бажання спільно створити стабільний фундамент для стійкого розвитку своєї країни", - йдеться в заяві Ештон.
У зв'язку з цим вона закликала киргизьку владу прийняти "негайні і рішучі заходи" для усунення недоліків, зазначених БДІПЛ ОБСЄ напередодні майбутніх в республіці парламентських виборів.
Тим часом, президент РФ Дмитро Медведєв побоюється розпаду Киргизстану і з обережністю ставиться до створення там парламентської республіки. Медведєв підкреслив, що вважає складним питання про те, як слід керувати нинішнім Киргизстаном. "Це суверенна справа держави, але з урахуванням того, що влади не вистачає навіть порядок навести, я не дуже уявляю, як буде працювати парламентська республіка", - сказав президент.
Нагадаємо, в неділю в Киргизстані пройшов референдум, на який сформований після повалення президента Курманбека Бакієва тимчасовий уряд виніс два питання: про реформу конституції (скорочення президентської влади) та про підтвердження повноважень голови нової влади Рози Отунбаєвої і наділення її на півроку повноваженнями президента перехідного періоду. За попередніми даними ЦВК Киргизії, понад 91% тих, хто прийшов на референдум громадян проголосували за проект нової конституції. Порогу явки виборців у референдумі не було, проте, за даними ЦВК, до урн для голосування прийшло понад 70% електорату.
Джерело: РИА Новости
|