Середа, 19.12.2018, 18:58Вітаємо, ГістьГоловна | Останнє | Найпопулярніше

RSS | | Контакти


Реклама

Українська Банерна Мережа

Moy-Market.com
Доска бесплатных объявлений Мой Маркет Украина

Форма входу


Головна » 2010 » Червень » 27 » 16:04

Україна вивела на орбіту німецький супутник для створення моделі Землі у 3D
Україно-російська ракета Дніпро вивела вранці 21 червня на орбіту німецький супутник Tandem-X. Протягом трьох років він збиратиме інформацію для створення єдиної в своєму роді тривимірної моделі планети Земля.

Ракетоносій Дніпро з німецьким радарним супутником на борту стартував з космодрому в казахському Байконурі о 4:14 за середньоєвропейським часом, а вже через півгодини подав перші сигнали зі своєї орбіти. Як повідомив Німецький центр авіації та космонавтики, старт пройшов чудово, і супутник почав виконувати свою амбіційну місію.

Разом із супутником-близнюком Terrasar-X, який вже з 2007 року перебуває в космосі, Tandem-X протягом трьох років буде кружляти навколо Землі, збираючи дані для тривимірної моделі планети, яка стане найбільш точною з наявних.

За прогнозами, похибка відображення, яке повинно виникнути в результаті, буде становити в середньому всього два метри. Ефект тривимірності для такої моделі повинен виникнути в результаті того, що супутники будуть літати на близьких, але різних позиціях над Землею, тому знімки будуть робитися під різними кутами. Це принцип, подібний до того, за яким функціонує людський зір і дозволяє людині мати просторове бачення навколишнього середовища.

Орбіти супутників проходять на висоті 154 км над поверхнею Землі, а швидкість польоту складає 28 000 кілометрів на годину. У результаті унікальної космічної місії буде зібрано колосальну кількість цифрових даних. Їх обсяг повинен досягти 1,5 петабайта. Якщо зберегти ці дані на DVD, а потім скласти один на один, то повинна виникнути башта заввишки 430 метрів. 

Після завершення проекту Німеччина буде мати найбільшу в світі базу даних про зовнішній вигляд нашої планети. Вони дуже важливі для багатьох галузей, зокрема для дослідження зміни поверхні Землі, боротьби з природними катастрофами, забезпечення безпеки, архітектури та будівництва. За повідомленнями центру авіації та космонавтики Німеччини, є вже і кілька десятків комерційних компаній, які зацікавлені в цих даних.

Всього в місію зі створення тривимірної моделі Землі інвестували 165 мільйонів. Її старт вже двічі відкладався через різні проблеми. Обидва супутники - як Terrasar-X, так і Tandem-X - були побудовані у Фрідріхсгафені при співпраці між Німецьким центром авіації та космонавтики та європейським аерокосмічним підприємством Astrium.

Джерело: Німецька хвиля

Рубрика: Освіта, наука та технології | Переглядів: 481 | Зачіпки: 2010, космос, Росія, україна, Німеччмна, технології, наука


Усього коментарів: 0
Щоб додати коментар, потрібно бути зареєстрованим.
[ Реєстрація | Вхід ]

Останні новини

Реклама

Меню

Рубрики
Світ
Суспільство
Політика
Економіка та бізнес
Освіта, наука та технології
Мистецтво та культура
Книги
Музика
Кіно
Театр
Спорт
Некрологи

Сховище новин

Зачіпки
Розумні новини Професійний фотограф Львів: незабутні миті так легко запам’ятати Фільми онлайн Создать сайт визитку бесплатно Артхаус Львів Валуєв Франція вибори джексон некрологи Москва релігія Суд Порно актор музика стихія Киргизстан культура Львів театр ПАРЄ Росія Польща політика аварія історія бокс кличко 2010 італія ФУТБОЛ банк Азаров янукович армія музей закон економіка бізнес Пам'ятник Грузія Бориспіль ВР Німеччина астрофізика Youtube iPhone наука геї Британія Індонезія космос безпека китай Барак Обама археологія апостол facebook дтп Австралія автомобілі пар ЧС Європа Спорт ФІФА технології автобуси винахід Ізраїль блог Інтернет DELL Google Microsoft WINDOWS Білорусь біатлон акція портрет мистецтво Індія Київ суспільство погода Depeche Mode фестиваль ТБ Єгипет книги Бразилія США кіно світ ЄС брюссель Аністон пірати газ Азербайджан Іран україна законопроект Великобританія Книжковий блог Фурнитура для бижутерии
© 2010-2018, Український вісник | Тільки про найголовніше
За умови повного або часткового використання інформації
активне гіперпосилання на Український вісник є обов'язковим.
        Український рейтинг TOP.TOPUA.NET    [Vox.com.ua] Портал українця